Grupa Biedronek na policji i w straży pożarnej

Czcionka:

W dniu 20 listopada 2017r.dzieci z grupy Biedronki, wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do OSP w Nowym Stawie oraz na Komisariat, aby poznać tajniki pracy strażaków i policjantów. W trakcie spotkania dzieci zaznajomione zostały z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną czy policję. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażacjie i radiowóz. Dzieci mogły je oglądać z bliska, podziwiać wyposażenie. Następnie przedszkolaki zwiedziły stanowiska kierowania, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach czy wypadkach. Przez chwilę uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymieżając hełm strażacki i lejąc wodę. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która będzie utrwalana przy kazdej okazji. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i policjantom wręczając laurki. Miłym akcentem były wspaniałe upominki - dzieci otrzymały słodycze, kamizelki odblaskowe, długopisy oraz medale strażaka. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Luty 2019